Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fejeton o Vláďovi a koze


 

Byla jednou jedna louka a na ní žil Vláďa se svou kozou. Koza byla sice hubená, ale měla se s Vláďou celkem dobře. Jednoho dne přišli za naší kozou Vláďovi kamarádi a řekli Vláďovi, aby mu dali kousek kozy, jinak si najdou jiného kamaráda. Vláďa řekl, že neuřeže, protože měl svou hubenou kozu rád.Chlapci  tedy odešli s tím, že zítra se opět vrátí.. Když druhý den uviděla, že k ní opět přicházejí ti stejní chlapci jako předtím, začala se bát o svou kůži. Vtom se před ni postavil Vláďa. Koza se zaradovala, že ji zachrání. Ale to neznala Vláďu. Vláďa nechtěl přijít o kamarády. Takže když největší z chlapců zavelel, Vláďa ustoupil a tiše řekl: Ale jenom kousek. Chudák koza běhala po louce jako nejmenovaný atlet po těžké nehodě a mekala jako bláznivá. Když už se zdálo, že je všemu konec, přišly holčičky v bílých šatičkách a chtěly si s Vláďou hrát, když jim dá kousek kozy. Jenže to dívky narazily. Vláďa se holek nebál nebál. Postavil se před kozu a začal ji hrdě bránit. Ale jak už to u nerozumných chlapců bývá, nevydržel. Dívky se mu velmi líbily, tak ustoupil podruhé. Sám dokonce odřízl kousek nohy. Dívky zuřily, že dostaly menší kousek než chlapci, ale nakonec se spokojily s tím, co jim Vláďa dal. Nic jiného jim ani nezbylo. Vláďovi tedy zůstali kamarádi a kamarádky, ale na druhou stranu jeho koza přišla o nohu.

Tento příběh by se dal popsat upravenou verzí starého přísloví. Vlk se nažral a, buďme upřímní, koze chybí noha. Dalo by se z našeho příběhu vyvodit poučení: Nikdy neřežte vlastní kozu, protože si s vámi nechtějí hrát. Raději si najděte jiné přátele.

Kdyby Vláďa poslal své staré kamarády pryč, jistě by se objevili jiní, kteří by koze možná uřízli ocas a rohy, ale pořád by to nebohé zvíře mohlo běhat po celé louce a pozvolna přibírat na váze. Ale jak už to tak ve světě chodí, našel by se někdo nový, kdo by koze pustil žilou.

Když se na Vláďu a jeho kozu podíváte z jiného pohledu, tak náš hrdina kozu bránil pouze na oko, aby si zachoval důstojnost. Protože jako každý kluk chce mít kamarády a kamarádky a čert vem kozu.

Nakonec bych vzkázal té naší koze, ať se drží a nenechá se zneužívat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Free XEvil Demo can break 99% types of captchas

(Latonyanes, 26. 3. 2018 2:59)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.